Tak niedawno rozstaliśmy się się na czas wakacji, a już nadszedł czas powrotu w szkolne progi. Z łezką w oku pożegnaliśmy nadmorskie plaże i górskie szlaki, beztroskie chwile i szalone przygody. Cieszymy się jednak na myśl o wyzwaniach, jakie czekają nas wszystkich po dwóch miesiącach odpoczynku.

Dokładnie 1 września przedszkolacy i uczniowie wraz z rodzicami oraz nauczyciele „19” uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny. Było to szczególnie ważne i emocjonujące wydarzenie dla najmłodszych wychowanków naszej placówki. W części oficjalnej akademii, która odbyła się w sali gimnastycznej, nastąpiło wprowadzenie szkolnego sztandaru i odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie nauczycielka historii – p. P. Piechna przypomniała o rocznicy wybuchu II wojny światowej i innych ważnych dla naszej ojczyzny wydarzeń. O część artystyczną uroczystości zadbali czwartoklasiści pod kierunkiem p. A. Rozmus i p. P. Piechny. Uczniowie wesołymi żartami wprowadzili zgromadzonych w dobry nastrój, a pięknym śpiewem zaparli z wrażenia dech w piersiach. Na koniec głos zabrała p. dyrektor L. Sowisło, która życzyła wszystkim wychowankom wspaniałego roku szkolnego pełnego sukcesów i radości z odkrywania świata.

A dla malkontentów też mamy dobrą wiadomość – za dziesięć miesięcy znów będą wakacje!