Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…
Co to będzie? Co to będzie?

Ten najsłynniejszy chyba fragment II części Dziadów A. Mickiewicza stał się hasłem przewodnim szkolnego przedstawienia, jakie 16 listopada wystawili uczniowie klasy IV pod kierunkiem p. P. Piechny. Była to ich słowiańska odpowiedź na popularny w ostatnich latach również w Polsce zwyczaj Halloween. Młodzi adepci sztuki aktorskiej starali się oddać tajemniczy nastrój pradawnego obrzędu dziadów, lecz przede wszystkim przekazać życiowe mądrości płynące z dramatu Mickiewicza. Spektakl wzbogaciła ciekawa dekoracja i oprawa muzyczna, a przede wszystkim taniec wykonany przez uczniów do utworu Thriller M. Jacksona. Przedstawienie spotkało się z żywą reakcją publiczności, burzą oklasków i słowami uznania dla młodych aktorów.