6 kwietnia uczniowie klas IV-VI wraz z p. A. Ziętarą, p. M. Chudzikiewicz i p. P. Piechną wybrali się na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie tamtejszej Zabytkowej Kopalni Srebra.
Po dotarciu na miejsce rozpoczęliśmy podróż w czasie od XII do XXI wieku, poznając historię zarówno Tarnowskich Gór, jak i znajdującej się w tym mieście kopalni oraz proces dokonujących się tam zmian. Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę i podróż w głąb ziemi, a dokładnie 40 metrów pod jej powierzchnię. Podziemnymi korytarzami liczącymi 1740 metrów dotarliśmy do szybów – “Anioł” i “Żmija”, skąd łodziami przepłynęliśmy do szybu “Szczęść Boże”. Mieliśmy również okazję zobaczyć komory – “Niską”, “Zawałową” i “Srebrną”. Po przemierzeniu całej dostępnej dla turystów części kopalni udaliśmy się do Sztolni Czarnego Pstrąga, gdzie czekał nas najdłuższy (bo liczący aż 600 metrów) podziemny przepływ łodziami – od szybu “Sylwester” do szybu “Ewa”.
Cała wycieczka okraszona była ciekawymi opowieściami przewodników i dreszczykiem emocji podczas zwiedzania podziemnego świata kopalni. Bezsprzecznie należała do udanych, co potwierdzają liczne głosy jej uczestników.