19 maja po raz kolejny wyruszyliśmy na rodzinny rajd pieszy po Puszczy Dulowskiej. Naszym przewodnikiem tradycyjnie już – był pan Piotr Worwa, który wraz z rodziną mieszkał kiedyś w samym środku puszczy. Po drodze pan Piotr pokazywał nam wiele gatunków drzew. Na terenie Puszczy licznie występują bobry, które zostały tu sprowadzone w 1986 roku w liczbie dwóch par (4 bobry). Obecnie, po 32 latach, jest ich ponad sto. Pan Piotr pokazał nam tamy i żeremie wybudowane przez bobry. Niestety, działalność bobrów przyczyniła się do zniszczenia i zalania okolicznych lasów. Po przejściu kilku kilometrów leśnymi drogami, weszliśmy na Łąki Karniowskie, gdzie zobaczyliśmy kosaćce syberyjskie. Choć podobne są do ogrodowych irysów, pozostają pod ochroną.

Na zakończeniu rajdu upiekliśmy kiełbaski na ognisku.

Za pomoc w zorganizowaniu rajdu dziękujemy panu Piotrowi Worwie.

uczniowie klasy II z wychowawcą