Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły…”

Te słowa rozbrzmiały 18 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 19 w Jaworznie, gdzie uczniowie klasy I zostali przyjęci w poczet społeczności szkolnej. Cała uroczystość rozpoczęła się podniosłym polonezem w wykonaniu pierwszoklasistów. Następnie, pod okiem wychowawczyni Marzeny Bieńkowskiej, uczniowie przedstawili program artystyczny składający się z wierszy i piosenek. Zanim nastąpił najważniejszy moment uroczystości, nasi bohaterowie przeszli specjalny test przygotowany przez ciało doradcze pani dyrektor, czyli samorząd uczniowski. Zadaniem pierwszoklasistów było wypicie soku z cytryny i pokazanie swojego pięknego uśmiechu. Nasi śmiałkowie zdali ten test celująco.

W obecności dyrektora szkoły, rodziców, uczniów klasy II i III oraz przedszkolaków – pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom, kolorowy biret oraz róg pełen słodyczy. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły Kinga Jędrzejek, składając uczniom klasy I i ich rodzicom życzenia.

Uroczystość zakończyły pamiątkowe zdjęcia i wspólna degustacja pysznych ciast upieczonych przez mamy pierwszoklasistów. Wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do uświetnienia tej najważniejszej dla szkolnych debiutantów imprezy, serdecznie dziękujemy.

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami”te słowa Adama Mickiewicza towarzyszyły nam podczas uroczystości i mamy nadzieję, że będą wskazówką dla obecnych pierwszoklasistów przez ich całe szkolne życie.