Ósmoklasiści nie próżnują i nawet w okresie nauki zdalnej realizują projekty w ramach wiedzy o społeczeństwie.

W pierwszym etapie – podzieleni na zespoły – przygotowywali prezentacje multimedialne na temat poszczególnych mniejszości etnicznych żyjących w Polsce: Romów, Tatarów, Karaimów i Łemków. Powstały ciekawe i wartościowe prace – bogate nie tylko w wiadomości tekstowe, ale też graficzne i multimedialne. W drugim etapie uczniowie zebrali pozyskane wiadomości o wszystkich mniejszościach etnicznych i tworzyli oryginalne broszury-leporella.

Projekty to nie tylko okazja do zdobywania wiedzy, ale też rozwijania różnych kompetencji. A co najważniejsze – to wspaniała szansa pracy grupowej, co doceniają sami uczniowie, pisząc w ankiecie ewaluacyjnej m.in.: “Bardzo podobał mi się projekt :)”, “Bardzo podobała mi się praca zespołowa”, “Moje wrażenia były niesamowite. Byłem dumny, że mogę pracować z takimi ludźmi!”, “Z grupą pracowało mi się bardzo dobrze”, “Miło pracowało się z moją grupą”. I jak tu nie wierzyć w młodzież?

A oto jedna z prezentacji: Prezentacja – Łemkowie Zapraszamy do obejrzenia!